history_top

 

اسپرت کافه


6اصالتا اسپرت کافه به اوایل صده ۱۹ میلادی و به لندن بر میگردد. جایی که تب فوتبال وجود داشتاما تلویزیون برای پخش بازی وجود نداشت. در آن دوران اسپرت کافه ها تنها محلی برای حضور ورزشکاران و صحبت در مورد بازی ها بود.

در سال ۱۹۳۶ میلادی شبکه بی بی سی برای اولین بازی فوتبال بین دو تیم آرسنال و ذخیره های این تیم را به صورت غیر مستقیم پخش کرد. آن بازی در ورزشگاه هایبری برگزار شد. البته اولین بازی بین المللی که این شبکه پخش کرد به ۹ آپریل ۱۹۳۸ بر میگردد، جایی که انگلیس و اسکاتلند در ورزشگاه ویمبلی مقابل هم قرار گرفتند. در آن دوران هنوز اسپرت کافه ها به شکل رایج امروزی وجود نداشتند.

 

5

4

در سال ۱۹۴۶ بی بی سی برای اولین بار یک بازی فوتبال را بصورت مستقیم پخش کرد که البته به علت تاریکی هوا، پخش این بازی نیمه کاره ماند. دو دهه از اولین پخش مستقیم تاریخ فوتبال گذشت تا تاجران متوجه اهمیت فراگیری این موضوع شوند. در این دو دهه تنها فینال جام حذفی انگلستان (FA CUP) بود که بصورت مستقیم پخش می شد. سر انجام در اوایل دهه ۶۰ میلادی و با فراگیر شدن پخش مستقیم بازی ها، اسپرت کافه ها نیز شکل جدیدی به خود گرفتند. طرفداران زیاد ورزش (الالخصوص فوتبال) و تعداد محدود صندلی ورزشگاه ها مردم را به سمت کافه ها کشاند.

 

 

3


کم کم این ایده به ایالات متحده آمریکا نیز رسید و روز به روز رنگ تازه ای به خود گرفت. شکل و انتخاب غذا ها به سمت و سوی اسپرت کافه های امروزی رفت، ترکیبی از غذاهای گوشتی و اسنک هایی که می توان ۲ ساعت تمام خورد و سیر نشد!

اسپرت کافه ها سبک غذایی خود را پیدا کردند و مردم دیگر تنها برای دیدن رویداد های ورزشی از آن استقبال نمی کردند. امروزه در سراسر دنیا اسپرت کافه جایگاه خود را در میان طرفداران ورزش و رستوران پیدا کرده است.

 

2


تفاوت اصلی اسپرت کافه با کافه رستوران در دو مورد خلاصه می شود:

۱- تفاوت در نوع و رویکرد تهیه غذا ها

(در اسپرت کافه تنوع غذا بیشتر است و تاکید بر نوع و سبک تهیه غذاست)

۲- تفاوت در چیدمان میزها بر اساس صفحه های پخش رویداد های ورزشی

اسپرت کافه “بارزیل” سعی کرده با طراحی منحصر به فرد، گردآوری بهترین غذاهای اسپرت کافه های دنیا و با تهیه بهترین مواد اولیه، بالاترین سطح اسپرت کافه را در تهران به مشتریان معرفی کند.

در بارزیل مشتری می تواند همیشه سرگرم دیدن رویدادی ورزشی باشد، می تواند یک بازی خاطره انگیز را ببیند، می تواند بدون توجه به صفحه های نمایش از غذا و اتمسفر لذت ببرد و یا می تواند با بهترین دوستان خود به گفتگو بپردازد.

 

1

اسپرت کافه مکان لذت بردن از غذا و اتمسفر است!